Úvod Co je ještě důležité při onemocnění RS

Co je ještě důležité při onemocnění RS

Lísteček "remember"Při onemocnění RS je také nutné přizpůsobit domácí prostředí a ošetřovatelskou péči pacientovi a jeho nárokům. Ne vždy může pacient zůstat doma. V mnoha případech je řešením trvalého pobytu v pečovatelském ústavu či jiném podobném zařízení.
Pokud nemocný zůstává doma, je třeba tomu přizpůsobit interiér, a to podle toho, jak je pacient mobilní či nemobilní.
Dále by měl nemocný pobývat v prostředí, které je čisté, nehlučné, dobře větrané, s optimální teplotou. Pacient by se v něm také neměl stresovat.

Organizace sdružující pacienty s RS

V minulosti vznikly různé organizace, které sdružují pacienty trpící roztroušenou sklerózou. První organice vznikla již v roce 1946. K jejímu vzniku došlo ve Spojených státech a jde o organizace „National Multiple Sclerosis society“.
Nedlouhou na to vznikla i iniciativa v Evropě, která sdružila národní organizace do Mezinárodní federace roztroušené sklerózy.
V rámci České republiky existuje členská MS společnost Unie Roska. Její program vznikl roku 1992. Cílem Unie Rosky je ucelený sociálně-zdravotní program a zřizování stacionárních středisek. Unie Roska také spolupracuje s dalšími subjekty, které jsou zdravotnicky a sociálně orientované.
V České republice existují také lékařská MS centra, která zajišťují specializované diagnostiky a léčby a přispívá k celkovému objasňování této nemoci, ale i k lepšímu životu těchto pacientů.


Diskuse (6 komentářů)

Ludmila Krausová, (19. 06. 2012 13:26) Reagovat
Je možné při RS pobývat v bazénu na zahradě???Jak dlouho. U mne se vždy zhorší pohyblivost ,zasílí bolesti zad a kyčlí.Díky za podání zprávy.
Iva, (07. 07. 2012 05:49) Reagovat
Já myslím, že je to individuální. U každého je to trochu jiné. Doporučuju poradit se s lékařem.
Tereza, (25. 08. 2012 13:55) Reagovat
Kde se všechny tyhle nemoci berou?:( Na druhou stranu lékaři dělají velké pokroky. Jen tak dál.
Dagmar, (31. 05. 2013 06:32) Reagovat
Dodržovat určité zásady je u této nemoci důležité. Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nevíte, jestli jde vypočítat pravděpodobnost, že člověk touhle nemocí onemocní.
Verča, (02. 07. 2013 13:22) Reagovat
Teď se o tom hodně mluví. Myslím, že by to mělo také jít, ale tak člověk sám asi vidí, jestli třeba to má někdo v jeho rodině, pak je ta pravděpodobnost onemocnění větší.:/
frankova rosvitha, (06. 03. 2016 21:56) Reagovat
už 4 krát mi posudkový lékař zamítl lázně. Je to v pořádku???? Tady čtu že na ně mám nárok každé 2 roky. RS mám 26 let. děkuji
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Roztroušená skleróza
Kontakty