Úvod kniha : Roztroušená skleróza

kniha : Roztroušená skleróza

Název: Roztroušená skleróza

Autor: Eva Havrdová

Nakladatelství: Triton

Město: Praha

Rok vydání: 1998

Počet stran: 98

ISBN: 80-85875-79-9

_______________________________________________________

Roztrousena skleroza

 

Co najdete v knize?

Kniha má dvanáct kapitol. Kromě přehledného úvodu a závěru se více dozvíte o historii této nemoci. Dále se publikace tematicky věnuje epidemiologii, patogenezi a etiologii, příznakům nemoci, pomocným vyšetřovacím metodám, diferenciální diagnóze, typům a způsobům průběhu. Poměrně obsáhlá kapitola se zaměřuje na terapii roztroušené sklerózy. Více se dozvíte o léčbě kortikosteroidy, ale kniha informuje i o variantách dlouhodobé terapii. Poměrně dost informací najdete v knize i o symptomatické léčbě RS, konkrétně jde o kapitoly Spasticita, Sfinkterové poruchy, Termor, Sexuální poruchy, Paroxysmální symptomy u RS, Psychologické symptomy atd.

Publikace se zaměřuje i na témata systému péče o pacienty s RS, ale i graviditě a možnosti antikoncepce u pacientek s RS.

Kniha umožňuje pacientům a lidem v jejich okolí se více dozvědět o celkové problematice RS, ale i o různých dalších problémech, které mohou pacienti s touto nemocí mít.

 

Shrnutí

Kniha „Roztroušená skleróza“ je určená všem, kteří se chtějí o této nemoci dozvědět více odborných informací. I když jde o odbornou publikaci, kniha je psaná tak, aby informacím porozuměl i laik.

Kniha je dobře členěná do kapitol a důležité informace jsou znázorněné tučně. V knize najdete přehledné třídění, nákresy, tabulky i různé lékařské snímky.


Diskuse (4 komentáře)

Markéta, (12. 02. 2013 06:04) Reagovat
Plánuji si přečíst něco o RS, moc o ní nevím a v poslední době se v mém okolí o ní hodně mluví. Máte někdo zkušenosti s touto knihou, jestli je skutečně vhodná i pro ty, kteří třeba o RS nic neví, nebo případně můžete doporučit i nějakou další publikaci. Děkuji.
Kateřina, (13. 05. 2013 05:41) Reagovat
Já myslím že jo. Měla jsem tuto knihu jako zdroj pro seminární práci. Je to v ní přehledně a získáte o této nemoci mnoho informací.
Bára, (09. 01. 2014 13:02) Reagovat
Já jsem tu knihu četla, když nám onemocně příbuzný roztroušenou sklerózou. Myslím, že je srozumitelná. Já jsem s ní pochopila dost o této nemoci. Všem nemocný držím palce.
nn, (12. 07. 2013 07:59) Reagovat
Je docela hodně knížek o RS. Několik jsem jich už také přečetla, ale na názvy ani autory si nevzpomenu.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Roztroušená skleróza
Kontakty